економіка волині у 2011 році

 

Повідомлення Головного управління статистики у Волинській області

 

Промисловість

 

В області вже другій рік поспіль спостерігається нарощення виробництва промислової продукції. У 2011 році обсяги зросли на 10,8% (в Україні – на 7,3%).  Серед інших регіонів за темпами нарощення промислової продукції Волинь посіла 7–8 місце поряд з Кіровоградською областю.

У переробній промисловості зростання випуску спостерігалось майже у всіх видах діяльності за виключенням легкої. Найбільший вплив на формування індексу промислової продукції мали виробництво харчових продуктів, напоїв, машинобудування, оброблення деревини та виробництво виробів з деревини, яким належить майже 60% загальнообласних обсягів.

При незначному збільшенні виробництва харчових продуктів, напоїв в цілому суттєво зріс випуск круп, кормів для сільськогосподарських тварин та свійської птиці, свіжої свинини, цукру (в 1,4–1,2 раза). Поряд з цим скоротились обсяги виробництва шоколаду, кондитерських, макаронних  та хлібобулочних виробів.

На зростання обсягів виробництва у машинобудуванні (майже на 20%) найбільше вплинули результати роботи ПАТ «СКФ Україна», товариств з обмеженою відповідальністю «Кромберг енд Шуберт» та «Хан–Електробау Україна».

В обробленні деревини та виробництві виробів з неї внаслідок нарощення виробництва вікон, дверей, деревостружкових плит обсяги зросли майже на третину. 

У целюлозно–паперовому виробництві, хімічній та нафтохімічній промисловості, металургійному виробництві та готових металевих виробів обсяги збільшились від 8% до 25%.

Через зменшення видобутку вугілля та виробництва торф’яних брикетів скоротились обсяги у добувній промисловості.

Торік підприємства області реалізували продукції на суму 9,8 млрд.грн., що в розрахунку на одного жителя становить понад 9 тис.грн.

 

Сільське господарство

 

За попередніми розрахунками, у сільському господарстві вироблено продукції на суму 3,3 млрд. грн. (у порівнянних цінах 2005р.), що на 8,9% більше, ніж у 2010р. У аграрних підприємствах виробництво зросло на 13,5%, господарствах населення, які отримали більше 72% сільськогоспо-дарської продукції, – на 7,2%. За обсягами виробництва продукції сільського господарства в розрахунку на одного жителя Волинь посіла торік 12 місце в державі.

Виробництво продукції рослинництва, за рахунок більшого урожаю усіх основних сільськогосподарських культур, зросло на 16,8%. У тому числі в агроформуваннях – на 31,2%, в домогосподарствах, частка яких становила майже 80%, – на 13,6%.

У тваринництві приріст продукції на 1,2% забезпечили сільськогосподарські підприємства, які збільшили обсяги виробництва на 4,8%. В господарствах населення, на які припадає майже 64% тваринницької продукції, її виробництво скоротилось на 0,7%.

За рік вирощено 1,1 млн.т картоплі, 749 тис.т зерна, 635 тис.т цукрових буряків, майже 273 тис.т овочів, вироблено близько 451 тис.т молока, понад 197 млн. штук яєць, 124 тис.т м’яса.

Виробництво зернових культур та цукрових буряків зросло в 1,3 раза, картоплі – на 15,1%, овочів – на 9,6%, яєць – на 8,7%, реалізація худоби та птиці на забій – на 2,3%, молока одержано дещо більше, ніж попереднього року.

Хоча і надалі основними виробниками сільськогосподарської продукції виступають господарства населення, приріст виробництва у галузі, значною мірою, забезпечили великі та середні сільськогосподарські підприємства з високим рівнем агрокультури та продуктивності тварин.

У минулому році на 3,5 в.п. зросла частка господарств, які отримали більше 50 ц зерна з гектара. У 2011р. таких нараховувалось 37 проти 11 у 2010р. Серед них товариства "Агросвіт–Волинь", "П'ятидні", "Прогрес", "ВВ Агро" Володимир–Волинського, "Волинь–Нова", "Волинь–Агро" Горохівського, ДП "Агрофірма Луга–Нова" Іваничівського, товариства "Україна" Локачинського, "Лище", "Городище", "Романів", приватні підприємства "Рать", "Дружба" Луцького районів.

Цукрову галузь області формують аграрії Луцького, Володимир–Волинського, Горохівського, Іваничівського та Локачинського районів, які виростили понад 90% урожаю солодких коренів. У 2011р. цукрові буряки вирощували 239 сільськогосподарських підприємств (26% тих, що займалися рослинництвом) проти 215 позаторік.

Високої врожайності цукрового буряка (фабричного) (понад 500 – 700 ц з гектара) досягли товариства "П'ятидні" Володимир–Волинського, "Городище", "Романів" Луцького, приватні "Рать" Луцького, ДП "Агрофірма Луга–Нова" Іваничівського, фермерські господарства ""ЄДК" Локачинського, "Перлина Турії" Турійського районів.

За рахунок підвищення продуктивності корів, виробництво молока в аграрних підприємствах не менше, ніж у 2010р. Найбільші виробники підприємства "Городище", "Дружба", "Рать" Луцького та "Прогрес" Володимир–Волинського районів, у яких за рік надоїли більше, ніж по 4,6 тис.т молока.

Середній надій молока, в розрахунку на середнє поголів’я корів молочного стада, збільшився на 176 кг (на 5,4%) і становив 3435 кг. Найвищої продуктивності досягли у господарствах Луцького (5318 кг), Володимир–Волинського (4440 кг), Локачинського (4200 кг) та Горохівського (3807 кг) районів. Більше 7000 кг від корови отримали у приватному підприємстві "Рать" Луцького, фермерському господарстві "Олко" Старовижівського, понад 5000 кг – у господарствах "Дружба", "Городище", "Піддубці", "Романів", "Урожай", "Несвіч" Луцького, "Перлина Турії" Турійського, "Прогрес" Володимир–Волинського районів.

 

Будівельна діяльність

 

Підприємства області виконали будівельні роботи на суму майже 631 млн.грн., що становить 123,3% обсягів 2010р. На зростання темпів найбільше вплинула діяльність підприємств, що займаються будівництвом та капітальним ремонтом доріг.

Значні обсяги виконали публічне акціонерне товариство «Луцьксантехмонтаж № 536», Мостобудівельний загін № 60 публічного акціонерного товариства «Мостобуд», приватне акціонерне товариство «Луцькавтодор», приватне підприємство «ВВС», Волинське управління закритого акціонерного товариства «Електро», товариства з обмеженою відповідальністю «Луцькспецбуд», «Луцькавтодор-сервіс», «Житлобуд–2», «НЕП», «Луцька дорожна пересувна механізована колона», «Монтажне підприємство «Електросервіс», «Ізолфа-сервіс», «Шинака–Україна», філія товариства з обмеженою відповідальністю «Луганскшахтострой».

В минулому році працювало майже 85% будівельних підприємств, з них більше половини – наростили обсяги будівельних робіт.

Понад 92% всіх будівельних робіт виконали будівельники міст Луцька, Нововолинська, Ковеля, Луцького та Ківерцівського районів.

У 2011р. в області введено в експлуатацію 1514 квартир загальною площею майже 200 тис.м2, що становить 114% до попереднього року. Близько 85% зданого житла збудувало населення.

Більше половини житла побудовано у Луцькому районі та м.Луцьку.   

Активніше будувалося житло в міських поселеннях, де введено в експлуатацію майже 56% загальної площі помешкань.

Середній розмір введених квартир становить 132 м2 загальної площі, при цьому в сільській місцевості – 164 м2, у міських поселеннях – 114 м2. Серед збудованих квартир переважають трикімнатні.

Крім того, введено в дію загальноосвітні навчальні заклади на 812 учнівських місць, дошкільні заклади на 140 місць, амбулаторно-поліклінічні заклади на 250 відвідувань в зміну, молодіжний центр на 50 місць, оздоровчо-спортивний табір на 220 місць, центр радіаційного захисту населення.

Здано в експлуатацію вузли доступу до мережі Інтернет, наземний пішохідний міст, потужності з добування торфу, з виробництва  безалкогольних напоїв, хлібобулочних, швейних і столярних виробів, дитячих колясок, пластмасових іграшок, засобів особистої гігієни, пиломатеріалів, пелетів, меблів, шлакоблоків, конструкцій збірних з пластмас, пакувальних матеріалів і виробів з пластмас, механічних передач, скоби металевої, виробів з латунного і алюмінієвого литва, протезно-ортопедичних пристосувань, також потужності з переробки м’яса, молока, фруктів, підприємства торгівлі та ресторанного господарства, склади. Зросла протяжність ліній електропередачі, газових мереж, водопроводу, каналізації. Для потреб сільського господарства введено комплекс по вирощуванню курей бройлерів, приміщення для великої рогатої худоби, свиней, птиці, введені в експлуатацію дамби, берегоукріплювальні споруди тощо.

 

ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ

 

За рік іноземними інвесторами вкладено в економіку області понад 27 млн.дол. прямих інвестицій (акціонерний капітал). Загальний обсяг інвестицій з початку інвестування становив більше 241 млн.дол., або в середньому по 233 долара на одного жителя.

Іноземні інвестиції здійснювали партнери з 36 країни світу. Основними країнами–інвесторами є Кіпр, Швеція та Польща, на які припадає 76% загального обсягу.

Найбільше інвестицій отримали господарюючі суб’єкти міст Луцька, Нововолинська та Ковельського і Луцького районів.

Понад 83% внесеного з початку інвестування іноземного капіталу зосереджено на промислових підприємствах. Зокрема, на підприємствах з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, машинобудування, виробництва харчових продуктів, напоїв, виробництва меблів і хімічного виробництва, виготовлення гумових та пластмасових виробів.

 

Транспорт І ЗВ'ЯЗОК 

 

Обсяги комерційних вантажних перевезень автомобільним транспортом підприємств та суб’єктів підприємництва-фізичних осіб збільшились на 11,5% і становили 3,7 млн.т, з них 2,2 млн.т перевезено підприємствами.

Всіма категоріями перевізників (крім залізниці) перевезено 115,5 млн. пасажирів, що дещо більше рівня 2010р.

Пасажири надавали перевагу автомобільному транспорту, який виконав 81,7% перевезень (94,4 млн. пасажирів). Міським електричним транспортом скористалося 21,1 млн. пасажирів (18,3% загальних пасажирських перевезень), понад дві третини з них використали право на безкоштовний проїзд.

Підприємства зв’язку надали послуг на 559 млн. грн., з них 151,4 млн. грн. – населенню. Загальна вартість наданих послуг (у порівнянних цінах) дещо більша, ніж у 2010р. Найбільші доходи отримані від мобільного та міського телефонного зв’язку.

На початок 2012р. в області було в наявності майже 191 тис. основних телефонних апаратів, з них 163,5 тис. – домашніх; нараховувалось 1,1 млн. абонентів мобільного зв’язку, 49,8 тис. абонентів кабельного телебачення та 53,8 тис. користувачів мережі “Internet”.

З розвитком сучасних засобів зв’язку кількість наявних основних телефонних апаратів за рік зменшилась на 7,3 тис. одиниць (домашніх – на 5,5 тис.), а кількість абонентів мобільного зв’язку і мережі “Internet” збільшилась відповідно на 64 тис. та 8,7 тис.

Незважаючи на те, що за рік було задоволено 2277 заяв від населення на встановлення телефонів (на 2,8% більше, ніж у 2010р.), ще залишилось майже 8 тис. незадоволених заяв.

Рівень телефонізації на 100 сімей становив 49 апаратів (у міській місцевості – 69, у сільській – 26).

За 2011р. підприємства зв’язку забезпечили вихідне з’єднання 36,7 млн. міжміським (включаючи міжнародні) розмовам, відправили 18,7 млн. періодичних друкованих видань за передплатою та у роздріб, 3,2 млн. листів, карток, бандеролей, 237 тис. посилок, доставили 4,9 млн. пенсій.

 

Зовнішня торгівля товарами

 

За даними Держмитслужби України, експорт товарів за 2011р. порівняно з 2010р. збільшився в 1,5 раза і становив 646,7 млн.дол.США, імпорт – відповідно в 1,9 раза і 1059,6 млн.дол.

Зовнішньоторговельні операції здійснювались з партнерами 95 країн світу.

Основними ринками збуту і купівлі товарів є країни Європейського Союзу, на які припадає 64% загального обсягу експорту та 72% – імпорту. Частка країн СНД в експорті становить більше третини, в імпорті – 22%.

Найбільші експортні поставки здійснювались до Німеччини, Російської Федерації, Угорщини, Польщі та Казахстану. Це переважно електричне обладнання, механічні пристрої, молочні продукти, деревина та вироби з неї, меблі, текстильний одяг, м’ясо та субпродукти, полімерні матеріали, пластмаси.

З Угорщини, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, Білорусі, Литви одержували переважно транспортні засоби та комплектуючі частини до них, нафтопродукти, електричне обладнання, полімерні матеріали, пластмаси, чорні метали, м’ясо та субпродукти, вироби з деревини.

Найбільше товарів експортували підприємства Луцького району (41,8% загального обсягу) та міста Луцька (35,5%).

Питома вага експортно-імпортних операцій підприємств області в загальнодержавних показниках становить відповідно 0,9% і 1,3%.

 

Зовнішня торгівля ПОСЛУГАМИ

 

У 2011р. експорт послуг в порівнянні з 2010р. збільшився на 13,7% і становив 33,1 млн.дол.США, імпорт зменшився на 12,3% і склав 24,3 млн.дол.

Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами 83 країн світу.

Країни Європейського Союзу забезпечили 83% експорту і 75% імпорту послуг, країни СНД – відповідно 12% та 19%.

Найбільше послуг надано партнерам з Естонії, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, Швейцарії, Австрії, одержано – із Польщі, Німеччини, Російської Федерації, Швеції, Австрії, Швейцарії. Серед експортованих переважають послуги, пов’язані з роздрібною торгівлею пальним, у виробництві готового одягу та транспортні. Структуру імпорту формують послуги, пов’язані з роздрібною торгівлею пальним, готелів і ресторанів, транспортні, послуги, пов’язані з ліцензійною діяльністю, юридичним особам та в обробній промисловості.

 

фінанси

 

Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування господарюючих суб’єктів області – юридичних осіб (без врахування статистично малих підприємств, сільгоспвиробників та бюджетних установ) за січень–листопад 2011р. становив 699,6 млн.грн., що втричі більше, ніж у відповідному періоді 2010р.

Частка рентабельно працюючих підприємств склала 58,9%, що на 6,3 в.п. більше, ніж у 2010 році, а їх прибуток дорівнював 1260 млн.грн., і зріс на 77,4%. Слід зазначити, що близько половини позитивного фінансового результату забезпечили товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «Континіум-Галичина», «Континент Нафто Трейд» та публічні акціонерні товариства «Волиньгаз», «Нововолинський ливарний завод».

Серед регіонів області найбільш прибутковою є діяльність підприємств м.Луцька (501,7 млн.грн.), Луцького району (179,6 млн.грн.) та м.Володимира-Волинського (34,8 млн.грн.).

Із збитками в сумі 560,3 млн.грн. завершили одинадцять місяців року 201 підприємство, або 41,1%.

 

Роздрібна торгівля та ресторанне господарство

 

Оборот роздрібної торгівлі (включаючи роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках та фізичними особами–підприємцями) у 2011р. становив 13,1 млрд.грн., що у порівняних цінах на 16,8% більше проти 2010р. Майже 56% обороту формують фізичні особи–підприємці.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств–юридичних осіб, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі та ресторанного господарства зріс на 12,7% і склав майже 6 млрд.грн. В структурі роздрібного товарообороту переважають непродовольчі товари, серед них три чверті становлять нафтопродукти, автомобілі і автотовари, фармацевтичні товари та будівельні матеріали.

Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб–підприємців) збільшився на 10,9% і дорівнював 423,8 млн.грн.

Через мережу автозаправних станцій, яка налічує 159 одиниць, продано населенню світлих нафтопродуктів, скрапленого та стисненого  газу для автомобілів на 1,5 млрд.грн.

 

Сфера послуг

 

Стабілізувалась діяльність підприємств сфери послуг, якими реалізовано їх на суму 2,2 млрд. грн., що із врахуванням зміни цін перевищено рівень 2010р. на 5,6%.

Із загального обсягу послуг майже 30% надано населенню.

Пріоритетними серед видів діяльності, як і раніше, залишаються послуги транспорту та пошти і зв’язку, в загальному обсязі реалізованих послуг вони займають понад дві третини. Серед транспортних підприємств найбільше послуг надано підприємствами залізниці, пошти і зв’язку – підприємствами мобільного зв’язку та філією ПАТ “Укртелеком”.

В середньому в розрахунку на одного жителя області спеціалізовані підприємства надали послуг на 2166 грн., у т.ч. на 954 грн. – транспорту, на 547 грн. – пошти та зв’язку.

 

ЦІНИ   І   ТАРИФИ

 

За розрахунками Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) в країні за 2011р. становив 104,6%, на Волині – 103,2% (торік –109,1% та 108,1% відповідно).

Протягом року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої на споживчому ринку області  підвищились в цілому на 1,3%. Найбільше подорожчали м’ясо яловичини і телятини (на 12,3%), маргарин та рослинні жири (на 11,7%), кисломолочна продукція (на 10,7%). Підвищились ціни на хліб  і хлібопродукти, олію, кондитерські вироби з борошна, макаронні вироби, сметану, сир та м’який сир,  рибу та продукти з риби, свинину (на 8,1– 5,8%). Разом з тим, суттєво знизились ціни на овочі, гречку та цукор (на 48,2–23,9%). В меншій мірі подешевшали фрукти, яйця, масло, тваринні жири. 

Алкогольні напої і тютюнові вироби подорожчали в середньому на 10,8%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію газ та інші види палива  підвищились загалом на 5,0%, в т.ч. тарифи на електроенергію – на 22,9%, гарячу воду та опалення – на 12,0%, послуги каналізації – на 8,4%, водопостачання – на 7,6%.

Подорожчання в сфері охорони здоров’я на 5,2% відбулося за рахунок зростання вартості стоматологічних (на 17,1%), консультативних послуг (на 10,4%) та фармацевтичної продукції (на 6,8%).

Серед послуг зв’язку підвищилась плата за  поштові послуги (на 20,0%) та абонентна плата за користування телефоном (на 14,4%). 

Підвищення цін на транспорт на 15,6% зумовлено, в першу чергу, подорожчанням палива та мастил (на 32,3%). Зросла вартість проїзду автодорожнім (на 14,5%) та залізничним пасажирським транспортом (на 8,3%).

У сфері освіти подорожчало навчання в середніх навчальних закладах на 8,5%, вищих – на 3,9%.        

 

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

 

Середньомісячна заробітна плата волинян у 2011р. становила 1994 грн., що на 17,9% більше, ніж у 2010р. За рівнем заробітків Волинь вперше за останні роки випередила чотири області: Тернопільську, Херсонську, Чернігівську і Чернівецьку. Вартість однієї оплачуваної години зросла за рік на 15,7% і становила 13,27 грн., що в 2,2 раза перевищує передбачений законодавством рівень (6,04 грн.). Груднева заробітна плата зросла проти листопадової на 10,4% і дорівнювала 2292 грн.

Найвищі заробітки у 2011р. були у працівників, зайнятих у добувній промисловості, виробництві машин і устаткування, транспортних засобів і устаткування, фінансовій діяльності, державному управлінні, на транспорті –від 4,3 тис.грн. до 2,5 тис.грн., водночас у сільському господарстві, рибальстві і рибництві, сфері діяльності готелів і ресторанів заробітна плата становила 1088–1208 грн.

Більш, як в половині обстежених суб’єктів грудневі заробітки були в межах від 1 тис.грн. до 2 тис.грн., в них зайнято 46% найманих працівників області, в кожному четвертому суб’єкті – в межах від 2 тис.грн. до 3 тис.грн. (зайнятий кожен третій працівник), в шостій частині підприємств, установ, організацій щомісячні заробітки перевищували 3 тис.грн. (зайнято 18% працівників), серед них ПАТ СП «Теріхем-Луцьк», Нововолинське ТзОВ «Кроноспан УА», СП ТзОВ «Модерн-Експо», ПАТ «СКФ Україна», ТзОВ «Птахокомплекс «Губин», ДП «Волиньторф», ВАТ «Луцьксантехмонтаж №536», нововолинські шахти. Поряд з цим, на кожному п’ятнадцятому підприємстві заробітки не досягли, або були в межах прожиткового мінімуму, встановленого на кінець року (1004 грн.), тут працює 3% працівників області.

За 2011р. заборгованість з виплати заробленого перед працівниками підприємств, установ та організацій скоротилась більш, як вдвічі і на початок 2012р. залишились невиплаченими 6,4 млн. грн., з них кожні шість з десяти гривень – в економічно неактивних підприємствах, включаючи збанкрутілі. Недоотримали зароблене 2 тис. найманих працівників економічно активних підприємств, в середньому по 1258 грн. кожен.

 

Ринок праці

 

До державної служби зайнятості в пошуках роботи  звернулось 38,6 тис. волинян, ще 11,2 тис. осіб, перебувало на обліку на початок року, працевлаштовано за сприяння цієї служби  24,3 тис. осіб. Рівень працевлаштування становив 46,2% проти 45,7% у 2010р. В статусі безробітних на кінець року перебувало 10,8 тис. громадян, або 1,8% населення працездатного віку проти відповідно 13,5 тис. осіб і 2,2% – рік тому, з них третина проживає в сільській місцевості, кожні шестеро з десяти – жінки, 53% – молоді люди віком до 35 років. Майже 43% безробітних раніше обіймали робітничі місця, більше третини – посаду службовця, решта не мали професійної підготовки.

Семеро з десяти безробітних отримували допомогу по безробіттю, з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за рік виплачено такої допомоги на суму 90,3 млн. грн., або в середньому по 774 грн. кожному безробітному (за 2010р. – 73,2 млн.грн. або по 624 грн.).

         

Оплата житлово-комунальних послуг

 

За рік, що минув, за житло та комунальні послуги волиняни сплатили, враховуючи погашення боргів попередніх років, 547,7 млн.грн., або на 16,0% більше, ніж у 2010р. Збільшився і рівень сплати: якщо в 2010р. він становив 95,7%, то в 2011р. 98,4%. Нижчий цей показник в муцьку (97,1%), а також у Луцькому, Турійському та Ковельському районах (94,1–97,5%). За рік борги населення збільшились на 9,1% і на 1 січня поточного року становили 96,7 млн.грн. Найбільше громадяни заборгували за централізоване опалення та гаряче водопостачання – 35,5 млн.грн., за спожитий газ – 35,0 млн.грн. Жителям обласного центру належить 48,4% загального боргу (46,8 млн.грн.).

Крім цього, в області борг населення за електроенергію становив 19,9 млн.грн.

Субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у грудні отримали 21,3 тис. сімей, або 6,3% їх загальної кількості. Протягом 2011р. субсидії призначено 33,3 тис. сімей, що на 2,1% більше, ніж в 2010р., на суму 5,1 млн.грн. Середній розмір призначеної субсидії в розрахунку на одну сім’ю за рік зріс з 137,9 грн. до 152,4 грн.

 

Демографічна ситуація

 

Волинь входить до восьми регіонів України, де відбулось збільшення чисельності населення. За минулий рік волинян побільшало внаслідок природного та міграційного приростів на 1,4 тис. осіб. На початок 2012р. чисельність населення області становила 1038,6 тис. осіб, з яких 539,1 тис. в міських поселеннях, 499,5 тис.у сільській місцевості.

В області три роки поспіль триває природний приріст населення. В 2011р. цей показник становив 778 осіб або 0,8 осіб у розрахунку на 1000 жителів. Інтенсивність природного приросту в порівнянні з 2010р. збільшилась в 2 рази. За рік народилось 14,6 тис. дітей, загальний коефіцієнт народжуваності зменшився з 14,3 до 14,1 новонароджених на 1000 жителів, проте наша область поряд із Рівненською та Закарпатською і надалі тримає першість у державі по рівню народжуваності. Серед регіонів області найвищий цей показник у Камінь–Каширському районі (19,0), а найнижчий – у м.Володимирі–Волинському (9,7). Померло 13,8 тис. осіб, рівень смертності зменшився з 13,9 померлих на 1000 жителів до 13,3 та є нижчим, ніж у попередні 12 років та у державі в цілому (14,5‰). 

На відміну від 2010р., у році, що минув, зафіксовано міграційний приріст населення, який склав 671 особу. Число прибулих перевищило кількість вибулих за всіма напрямками.

 

Криміногенна ситуація

 

Згідно з повідомленням органів внутрішніх справ за рік, що минув, в області зареєстровано 8439 злочинів проти 8262 в 2010р. Ріст злочинів зафіксований у 15 регіонах області, крім м.Луцька, Любешівського, Ратнівського, Старовижівського та Шацького районів, а найбільший – у Маневицькому, Ковельському, Локачинському районах та м.Нововолинську.

Із загального числа зафіксованих кримінальних проявів 39,0% – тяжкі та особливо тяжкі.

Від скоєних злочинів потерпіло 6058 осіб (на 1,4% більше, ніж у 2010р.), в їх числі 2074 жінки, 352 особи у віці до 18 років та 486 пенсіонерів. Найбільша кількість потерпілих – від крадіжок (3801 особа або 62,7%). Пограбовано 267 осіб, серед них третину становлять жінки. Внаслідок злочинних діянь загинуло 132 особи.